Soubory ke stažení

Tato stránka přináší přehledný seznam souborů, které jsou spojené se zdravotnickými aplikacemi spol. Themis. Každý soubor si můžete podle potřeby zkopírovat do svého počítače. Stačí kliknout na příslušnou šipku před názvem souboru - internetový prohlížeč se zeptá, kam má kopírovaný soubor umístit. Pokud se nezeptá, máte nevhodně svůj prohlížeč nastaven a v tom případě klikněte na šipku pravým tlačítkem myši a zvolte "Uložit" ("Save"). Obsah souborů je detailněji komentován na příslušných stránkách themis.cz. Všechny soubory jsou rovněž součástí instalačního CD Themis.


   
     
dositech DOSITECH.EXE
  Dositech je základní programpro pořizování lékařských dat. Jeho umístění v počítači by mělo být \dositech\dositech.exe, na libovolném disku. Délka souboru je o něco menší než 1MB. Pokud ho zkopírujete na disketu, získáte standardní instalační disketu.
Dech32 DECH32.EXE
  Dech32 je pomocný program pro pořizování zdravotnických dokladů. Dositech ho využívá pro 32bitové operace, jako tisk a obsluha dalších periferií. Jeho obvyklé umístění je \dositech\Dech32.exe.
wget WGET.EXE
  Wget je volně šiřitelný program, který se používá na stahování (download) souborů po internetu. Dositech ho použije při stahování číselníků (MENU>Číselníky>Aktualizace). Jeho umístění je \dositech\wget.exe
clkbd CLKBD.COM
  Ovladač, který generuje české znaky na klávesnici (Latin 2). Volán bez parametru zobrazí help. Použije se v případě, že na počítači nejde jinak zařídit vkládání českých znaků.
clegavga CLEGAVGA.EXE
  Ovladač, který umožní zobrazení češtiny (Latin 2) na obrazovku. Volán bez parametru zobrazí help. Použije se v případě, že na počítači nejde jinak zařídit zobrazování českých znaků.
tbase DOSI_CS.BAT
  Jednoduchý dávkový soubor, kterým se zároveň s Dositechem spustí i česká klávesnice a ovladač pro české znaky na obrazovce. Nouzový nástroj pro uživatele, kteří marně zápasí s češtinou na svých windows. K správné funkci musí být v adresáři \dositech přítomny soubory CLKBD.COM a CLEGAVGA.EXE.
autoexec AUTOEXEC.NT
  Tento soubor je obvykle umístěn v systémovém adresáři \windows\system32. Podporuje korektní běh aplikací z příkazového řádku. Kupodivu v některých verzích Windows není vůbec přítomen, takže zde je možno ho získat. (viz. config.nt) (Pokud se objeví obsah tohoto souboru, klikněte na Soubor a dejte Uložit jako.)
config CONFIG.NT
  Tento soubor je obvykle umístěn v systémovém adresáři \windows\system32. Podporuje korektní běh aplikací z příkazového řádku. Kupodivu v některých verzích Windows není vůbec přítomen, takže zde je možno ho získat. (viz. autoexec.nt) (Pokud se objeví obsah tohoto souboru, klikněte na Soubor a dejte Uložit jako.)
dcisel DCISEL.EXE
  Samorozvíjející soubor, v němž jsou zazipovány všechny číselníky, které využívá Dositech. Obsahuje 24 souborů DBF a 27 příslušných NDX. Měří cca 3 - 4 MB. (Viz. www.themis.cz/dositech/dcisel.htm)
dosi_man DOSI_MAN.ZIP
  Manuál k programu Dositech. Zazipován je soubor dosi_man.htm.
 
dbox DBOX.EXE
  Samorozvíjející soubor, v němž je zazipováno 7 souborů nutných pro běh volné aplikace DOSBOX. Ta se používá na podporu celoobrazovkových aplikací, zejména se užije u některých Windows Vista.
tbase TBASE.EXE
  Řádkový databázový manager.
cs-cs CS-CS.EXE
  Transformátor různých kódování české diakritiky.
tbase MKN10.ZIP
  Soubory MKN10.721, MKN10.DBF, MKN10.NDX. Jelikož VZP zapomíná, že ve svém Datovém rozhraní má kromě normy JDG4 pro číselník diagnóz uveden též odlišný formát MKN10, zde jsme ho pro vás připravili (verze 721).
poji.dbf POJI.DBF
  Databáze pojišťoven v jednoduchém formátu, použitelném pro Obolus. Většinou si ji uživatel musí upravit pro své účely.


Seznam číselníků VZP, který používá Dositech. Na našich stránkách se snažíme uvádět co nejposlednější verze platných číselníků, obvykle podle vzoru, který je veřejně dostupný na stránkách VZP. Zatímco VZP zveřejňuje číselníky v textové formě, zde jsou k dispozici ve formě standardní databáze DBF tak, jak je používá např. Dositech. Pokud si některý z těchto souborů stáhnete, nezapomeňte v Dositechu zavolat MENU > Servis > Indexace číselníků !!, jinak by mohlo dojít k nestabilitě číselníků v Dositechu. Proto pro Aktualizaci doporučujeme spíše klasickou funkci MENU > Číselníky > Aktualizace > Stažení z Internetu.

   
     
vykony vykony.dbf
 
leky leky.dbf
 
pzt pzt.dbf
 
ivlp ivlp.dbf
 
stomag stomag.dbf
 
stomagvy stomagvy.dbf
 
stokzp stokzp.dbf
 
jdg4 jdg4.dbf
 
odborn odborn.dbf
 
doprava doprava.dbf
 
vekind vekind.dbf
 
kategpac kategpac.dbf
 
uhrady uhrady.dbf
 
dpece dpece.dbf
 
druhpol druhpol.dbf
 
dophosp dophosp.dbf
 
lp_ind lp_ind.dbf
 
lp_kat lp_kat.dbf
 
lp_nak lp_nak.dbf
 
lp_pre lp_pre.dbf
 
lp_typ lp_typ.dbf
 
lp_uko lp_uko.dbf
 
ozd_typ ozd_typ.dbf
 


Úvodní stránka software Themis: http://themis.cz/leksof.htm